| andreeasimona a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, as dori sa folosesc ca metoda contraceptiva steriletul, am 21 de ani si nu am avut sarcina, as dori sa stiu daca as putea folosii steriletul daca de la varsta de 3 ani fac infectii urinare repetate, ar aparea ceva complicatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti folosi steriletul numai daca esti 100% sigura ca nu vrei niciodata copii. Fiindca e practic imposibil sa mai ramai insarcinata dupa ce ai folosit sterilet la varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici nu vrei sa ai sarcina? fiindca trompele uterine legate se atrofiaza. posibil sa-ti doresti sa fii mama si sa nu mai ai posibilitatea.si e trist.