| ella21031 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare daca esti alergic la anti gripal esti alergic la orice alt vaccin pentru imunitate. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| metaldark2327 a răspuns:

Este posibil, consulta un medic de specialitate.

3 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Nu vei da funda nimanui pentru ca n-ai dat suficiente date. Majoritatea alergiilor la vaccinul antigripal se "datoreaza" urmelor de ou din acest vaccin, intrucat virusul gripal este cultivat pe ou. Daca alergia ta este la ou, atunci poti face linistita vaccinurile care nu sunt cultivate pe ou.(majoritatea) Daca nu este din cauza oului atunci problema se complica un pic pentru ca inainte de a face orice alt vaccin trebuie sa vezi la ce componenta ai avut alergie si sa ai grija sa nu fie acea componenta in compozitia vaccinului pa care doresti sa-l faci. Sper sa nu te fi naucit. happy

| Vichtory a răspuns:

Nu toti.

| alexeu998 a răspuns:

Depinde de organismul tau. Uite si eu suunt alergic la anti gripal dar la alte vacciunuri nu sunt...ti-am zis depinde de organismul fiecaruia