| Magdalazanu21 a întrebat:

Stiti mie imi e frica de injectii. Puteti sa imi spuneti ce trebuie sa fac ca sa nu-mi mai fie! Sa fac vaccin anti-gripal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ciribist a răspuns:

Da sa il faci, te gandesti in alta parte cand vine injectia strangi din pumni sau iei ceva o perna pe care sa o bati cv de genul, te gandesti ca imediat in catva secunde trece, iti spui: mai e putin si gata.

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Vaccin anti frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce faci vaccin anti-gripal?

| MidnightR a răspuns:

Ia fa o comparatie asa.Ce ai prefera? Sa zaci in viitor prin vreun spital dandu-te cu capul de pereti in timp ce te gandesti ca toate astea puteau fi evitate sau sa simti o amarata de intepatura?

| AdrienWH a răspuns:

Si eu sunt exact ca tine.Sa nu iti mai fie frica de acel minuscule ac spune in gandul tau ca esti curajos nu o fata(in caz daca esti fata gandeste-te ca esti curajoasa)Ce un ac te intimideaza fi CURAJOS.CURAJOSII NU SIMT DUREREA

| ychigo a răspuns:

Te gândești ca e pentru sănătatea ta si ca un simplu ac n-ar avea ce sa-ti facă e ca atunci când te ciupește un țânțar.