| alexinno11 a întrebat:

Cat de tare doare vaccinul anti-gripal funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drifter_5260 a răspuns:

Vaccinul se face intramuscular in mana, are un ac mic atraumatic, deci e o sipmpla intzepatura in mana. doar mai tare daca te inteapa un tzantzar

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca injectarea se face lent,in cel mai rau caz, te doare usor, dupa citeva ore sau zile.Depinde si de organismul tau,dar mai ales de cine o face:medic, asistenta, etc.

| MayaDaya a răspuns:

Nu doare. se simte ca o intepatura de albina. Tot ce conteaza este sa NU-ti fie injectat rapid, iar mana ta, sa fie relaxata.