| DcMu a întrebat:

Daca mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit pozitive ambele,dar in afara de faptul ca mi s-au marit sanii nu am nici un alt simptom cum ca as fi insarcinata e posibil ca testele sa dea gres? Si sa fie o eroare? Mentionez ca am luat pana luna trecuta AC, iar contactul sexual a fost dupa 10 zile dupa ce am intrerupt pastilele
La ultimul control la care am fost mi s-a spus ca am probleme cu trompele uterine.Astept raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

100% esti insarcinata. 60% din femei nu au semne in primul trimestru de sarcina, iar faptul ca ti s-au marit sanii este un semn foarte foarte important de sarcina. In plus, ai avut contact sexual intr-o perioada extrem de fertila, prima ovulatie dupa contraceptive orale, practic cel mai bun moment de a ramane insarcinata. deci bucura-te, desi aveai ceva probleme, ai reusit sa obtii usor o sarcina si vei fi mamica

| DimLight a răspuns:

Testele nu dau gres, sunt 98, 9% sigure iar din 2 pozitive inseamna ca ambele sunt corecte. daca ai avut contact sexual neprotejat la mai mult de o zi dupa intreruperea pastilelor e clar...plus ca la unele pastile trebuie sa iei 1-2 zile si dupa ultimul contact, nu intrerupi cand ai chef si sa te astepti sa te protejeze ca nu mai are ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai concret vezi la medic ce se intampla. Eu una sunt de parere ca testele de sarcina din farmacii nu dau rezultate chiar exacte. Dar acum depinde, fiecare cu experienta lui.