| catalinaloredana a întrebat:

Nu mi-a mai venit menstruatia de pe 14 noiembrie.

am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative! e posibil totusi sa fiu insarcinata? in ultima perioada, de vreo cateva luni ma doare foarte rau spatele...cred ca am tras curent si am racit sau nu stiu. Acum ma dor foarte rau sanii ca si cum mi-ar veni dar nu apare nimic. Maine mai fac un test de sarcina sa fiu sigura. Problema este ca luna asta am facut sex cu iubitul meu si s-a rupt prezervativul dar nu si-a dat drumul in mine. Voi ce credeti? E posibil sa fiu insarcinata si sa iasa aman2 testele gresit negative? straight face Tin sa mentionez ca nuam niciun simptom de sarcina adica nici greturi, dureri de burta sau altceva... vreau cat mai multe raspunsuri va rog ca sunt foarte stresata. si daca se poate sa raspunda si doamna Brigaela sad Multumesc.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai facut ambele teste dupa data de 22 decembrie si folosind prima urina de dimineata, posibilitatea de sarcina este extrem de mica. Simptome nu au majoritatea femeilor, nu este o chestie pe care sa te bazezi.
Eu cred ca e cazul a te vada un ginecolog, pentru toate dereglarile astea menstruale. Mai fa un test de sarcina si incearca maine sa ajungi la consultatie. Daca nu reusesti, aman-o pe saptamana viitoare, dar nu mai tarziu de marti-miercuri.

| A12NDRA a răspuns:

Pai nu conteaza daca nu si-a dat drumul in tine, totusi ai sanse sa ramai insarcinata din cauza lichidului spermatic de la inceputul contactului pe care el il elimina fara sa simta, Sansele binenteles sunt mici iar ambele teste sa iasa negative e cam ciudat.Eu zic sa mai faci unul iar daca tot nu iti vine sa iei legatura cu un doctor, el este mai in masura decat noi sa iti spuna ce se intampla.
Succes!

| BeHappyForMe a răspuns:

Nu esti gravida daca au iesit ambele teste negative testele sunt peste 90 la suta sigure dar ad trebui sa te duci la un doctor ginecolog daca ai intarzieri probabil are dereglari hormonale dar o sa iti dea pastile si totul o sa fie bine stai linistita.

| DeeDee a răspuns:

Este posibil sa fie legat de stress, sau vreo cura de slabire, medicamente, oboseala, exercitii fizice intense.

| catalinaloredana explică:

Si am uitat sa va spun ca in fiecare luna imi intarzie menstruatia cu 3 4 zile si mereu stau stresata crying Care ar fi cauza? straight face

| catalinaloredana explică:

Mi-a venit in seara asta. multumesc pentru raspunsurilove struck
totusi de ce mi-a intarziat atat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine te-ai duce la ginecolog.Cred ca el stie mai multe decat un tanc de 10 ani ca mine.