| Makadobra45 a întrebat:

De cateva zile am remarcat ca am pe linia apei a ochiului (in partea de jos, inspre partea nasului) un punct mic negru. E putin reliefat fata de restul pielii din acea zona. Am analizat si celalalt ochi si am vazut ca si acolo e, dar mai mic. Ideea e ca nu ma doare sau ceva, dar nu stiu daca e normal sau nu, pentru ca pana acum nu le-am dat importanta. Are cineva idee ce si cum e? Va rog! P.S.: nu vreau raspunsuri de genul "mergi la medic". O voi face in viitor, dar acum vreau doar sa stiu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Poate este canalul lacrimal puțin înfundat. De la machiajele este posibil / praf / cale naturală.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Puncte negre ar putea fi. Deci să înțeleg că nu vezi așa ceva în interiorul ochiului?

| Makadobra45 explică (pentru Celcestietot):

Nu. Nu am nimic pe/in ochi propriu-zis. E pe linia apei.

| Celcestietot a răspuns (pentru Makadobra45):

Ok, este la pleoapa inferioară?

| Celcestietot a răspuns (pentru Makadobra45):

Poate este canalul lacrimal puțin înfundat. De la machiajele este posibil / praf / cale naturală.