| AlexiaClaudia a întrebat:

Vreau sa stiu in cat timp trece un hematon,in partea stanga, la frunte. Vineteala a aparut la ochi si vreau sa mi treaca repede..Acum zona ochiului e galbena cu vinetiu..Ma doare si putin capul..Inafar de gheata si varza ce sa pun? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se vindecă între 7 și 10 zile, comprese reci.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| AlexiaClaudia explică:

Pai normal ca am mers la doctor.dar mai vreau niste sfaturi ceva...

| MuzicaBooM a răspuns:

Viziteaza un doctor! Este greu sa te ajutam noi! Pot fi probleme grave... Poti discuta si cu parintii tai, poate mai au un pic de habar despre problemele tale.
Daca crezi ca te-am ajutat, ajuta-ma si tu aici cu un raspuns: http://www.tpu.ro/......uneric-sa/

| Ana_Călin_1990 a răspuns:

Hey! Si eu am avut un hematom la obraz acum cativa ani ( am cazut cu fata de pietris de pe un tobogan ) ma rog, mi s-au dat antibiotice, dar fiind micuta, nu le-am suportat asa ca parintii mei m-au dus la spitalul din orasul meu si am facut un fel de raza la obraz ( biotrom daca nu ma insel) oricum, mi-au ramas niste deformatii ale obrazului, sub piele (se simt daca apesi pe suprafata aceea ). De timp, nu stiu. Sper ca te-am ajutat! Eu zic sa te duci la doctor sau sa vorbesti cu ai tai sa vezi ce zicwinking :* Pupici si insanatosire grabnicawinking :* :*