| Hodos_Simona_1994 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare, de doi ani iau anticoncepționale cerazette la recomandarea medicului pentru că alaptam. De curând am înțărcat copilul și vreau să le schimb sa iau karissa! Știu că se iau 3 săptămâni și faci o săptămână pauză că să îți vina menstruația, as vrea să știu daca in a cea săptămână de pauză sunt protejată și dacă le pot lua în continuare, adică duminica iau ultima pastila de cerazette iar de luni sa continui cu karissa, se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Substanțele si dozele nu se schimba fara acord medical. Te consulți cu ginecologul tau.