Întrebare recomandată | CosminaAndreea03 a întrebat:

Am si eu o întrebare! M-am trezit dimineata cu o durere in partea dreapta jos, dar doar când îndoi piciorul. Aveti vreo idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rywzor a răspuns:

Nu e de la apendicită, cel mai probabil când ai dormit sa întâmplat "necazul" să spunem așa, sau dacă faci înot ți sau contractat mușchii... Nu e nici o problemă, dacă durerea nu trece ia un Nurofen.

Sănătate!

7 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Este o intindere la inghinali - alifie, odihna si niste calciu + vitamine ar trebui sa rezolve problema in maxim o saptamana.

| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Apendicita sigur... daca te doare si partea dreapta a abdomenului mai in jos fugi la spital

| Cosmin1986 a răspuns:

Apendicita cred.

| CosminaAndreea03 explică (pentru Cosmin1986):

Si eu mă gândeam la asta dar acum ca a mai trecut ceva timp nu prea ma mai doare. Probabil a fost vreo întindere de la înot.

| QueenE a răspuns:

Buna! Apendicita, puneti o compresa cu apa rece si otet (2-3)linguri si daca nu iti trece mergi la medic.

| larisu a răspuns:

Apendicita mergi la doctor cel mai bine

| CosminaAndreea03 explică (pentru larisu):

Multumesc tuturor pentru răspunsuri! Cred ca a fost o întindere de la înot ca acum nu ma mai doare.