| Danana_1127 a întrebat:

am si eu o intrebare. si as fi foarte multumita daca ati putea da un raspuns care m-ar ajuta. acum 3 saptamani am avut niste stari foarte ciudate, in timpul zilei aveam un fel de ameteala, dar nu de tip severa, sa cad din picioare sau sa se invarta lucrurile. iar noaptea, cand incercam sa dorm. imi trecea prin tot corpul ca un "curent" si nu ma lasa sa dorm, asta pana adormeam, dupa aia totul era ok. Mi-a trecut, iar acum o saptamana au revenit simptomele astea, doar ca acum ma doare si capul tare, uneori la ceafa, iar noaptea nu pot sa dorm deloc, ma chinui foarte mult. daca a mai avut cineva simptome de genul, imi puteti spune ce ar putea fi? precizez : sunt si putin racita ( daca poate avea vreo legatura cu simptomele) nu fumez, nu beau, si am doar 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sunset a răspuns:

E posibil sa fii stat in curent, si de aceea sa ai simptomele astea.

| AAAdelin a răspuns:

Dar ai facur ceva neobisnuit inaintede a-ti aparea simpromele ca asa pot eu sa iti zic oroce, dar daca nu stiu concret nu am de unte da stiu cu exactitate ce ai, poate ai o alergie la un anumit medicament pe care l-ai luat contra racelii, sau poate et sinti asa din cauza ca organismul tau nu primeste destula odihna sau hrana (nu sunt medic, am doar 12 ani dar am cunostinte mari) incearca a dormi cu 1-2 ore mai mult sau daca mai continua aceste stari trebuie sa te duci neaparat la medic deoarece aceste simptome nu sunt normale unui organism s-au poate asa se dezvolta organismul tau deoarece fiecare organism este diferit, chiar si la gemeni/e. Du-te si fa-ti un control, (nu la medicul de familie, la spital) sau inainte pot a-ti lui o mostra de sange pentru analize, sper ca ti-am fost de ajutor si fa-te bine cat mai repede ca sunt si eu racit!

| eu09eu09 a răspuns:

Sigur ca are toate acestea se trag de la raceala sau de la vreun curent ia fervex sau coldrex si diminea si seara parcetamol sinus si o sa treaca si eu am avut la fel si am baut vreo 6 cani de fervex si mia trecu pls funditabig grin

| Puuuf a răspuns:

Probabil ai luat o viroza sau raceala se agraveaza, eu zic ca ar trebui sa nu iti faci griji dar daca nu treece cam inr-o saptamana 2 trebuie sa mergi la un doctor

| alessia a răspuns:

Ai vorbit cu mama ta despre asta? trebuie sa mergi la un doctor. poate fi si din cauza racelei dar daca e ceva mai grav.mergi la doctor poate ai ceva.nu stiu.:*:*