| dyyva a întrebat:

am si eu o intrebare si daca stie cineva sa ma ajute va rog sa ma ajutati. tocmai am aflat ca am bacteria e coli. am fost la medic si am primit medicamente, dar sunt ingrijorata daca imi afecteaza viata sexuala, adica daca mai pot face copiii, cine stie sa ma ajute si pe mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bulin a răspuns:

Bacteria E. coli este localizata in tubul digestiv la oameni si animale. O toxina foarte puternica produsa de aceasta bacterie poate avea drept consecinte hemoragii interne si disfunctii renale grave si chiar letale. Bacteria poate supravietui pentru scurte perioade de timp si in afara corpului, in materii fecale.Stai linistita daca respecti tratamentul totul va fi ok inclusiv viata sexuala.