| anonima4all a întrebat:

vreau sa ma ajutati si pe mine (macar cu sfaturi). mi-a intarziat menstruatia 2 saptamana.am facaut un test de sarcina si e negativ, am fost la un medic si mi-a zis ca nu are cu ce sa ma ajute ca daca am facut testul cu o zi in urma pana sa ma duc la medic si e negativ, n-are ce sa-mi faca, si ca probabil este o dereglare hormonala. e normal sa-mi intarzie atat(2 saptamana)?(mentionez ca am o viata sexuala). ce poate fi? ce ma sfatuiti? astept cat mai multe rasp.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai fost la ginecolog si a zis ca nu are ce sa-ti faca pentru o dereglare hormonala? Eu nu prea cred, sau ai gasit tu un ginecolog absolut incompetent. Du-te la un ginecolog bun si fa-ti investigatii serioase. Orice intarziere care depaseste 10 zile, in absenta sarcinii impune consult ginecologic, ecografie, eventual analize.

| Mimi_3334 a răspuns:

Buna, pai depinde daca te-ai protejat, si daca ti-a intarzaiat menstruatia si ti-a venit pe urma, poti sa fi linistita ca nu e nimic grav, e ceva normal sa ai dereglari hormonale si mie mi s-a intamplat, dar pe viitor ar fi bine sa folosesti anticonceptionale. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking.