| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, sper sa ma puteti ajuta.acum 3 luni am avut un avort spontan.2 saptamani dupa m-am simtit ok, dupa care au inceput o groaza de probleme, greata, varsaturi, dureri de cap deasupra de urechi, dureri in capul pieptului, ameteli. a mai trecut cineva prin asa ceva? imi puteti da un sfat? a si inca ceva am pulsul foarte mic 45-50 de batai pe minut, tensiunea e ok.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De atunci până acum nu te-a văzut niciun medic ginecolog?
Trebuie să faci o consultație de specialitate, ecograf pelvian pentru a vedea care este cauza și intervenit cu tratament.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Problemele tale nu tin de avortul de acum 3 luni. Consulta un cardiolog.

| CarmenR a răspuns:

Am mai văzut răspunsuri de genul acesta: cel mai bine este să mergi la medic! Până să ajungi la doctor îţi recomand să citeşti şi articolul Tot ce trebuie să ştii despre avortul spontan la http://www.qbebe.ro/......ul_spontan Mult succes! Şi mai ales, multă sănătate!

| loli_8683 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medic. Dupa nastere sau dupa un avort in corpul tau au loc schimbari hormonale si ele iti pot da stari severe de disconfort. Trebuie sa vezi si ce s-a intamplat cu fatul/embrionul: a fost eliminat, au mai ramas fragmente pe care corpul nu le-a eliminat, etc, dar asta doar medicul poate sa ti-o spuna. Bafta

| riana36blue a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic urgent
s-ar putea sa mai ai resturi, care se pot infecta. din asta se poate foarte usor da in septicemie