| Mairead a întrebat:

Am si eu o intrebare.Sufar cu glanda hipofiza si am citit pe fisa mea de externare acum ce mi-a sarit in ochii dar nimeni nu mi-a spus. zice asa:
Pacienta cu panhipopituitarism in tratament de substitutie pe linie corticotropa, tireotropa si gonadotropa; clinic fara sd poliuropolidipsic; asociaza micronodul tumoral hipofizar si sd de tija intrerupta, netumorala cu hiperprolactinemie usoara etc.
Ce nu inteleg eu e ca, stiam ca am tija intrerupta dar am si un micronodul? pentru ca mie mi-a zis doctora ca nu am nimic la cap.
Dar vad ca scrii posibil micronodul tumoral hipofizar.Insa dupa la a 2 a consultare mi-a zis ca nu am nimic la cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Micronodulul este de asteptat in cazul tumorii tale. Cel mai probabil va involua cu tratament. Nu ai nevoie de nimic in plus.