| Mairead a întrebat:

Buna TPU
Am niste nelamuriri cu priviinta la boala mea Panhipopituitarism prin hipoplazie hipofizara. Endocrinologa mea mi-a zis ca am un micronodul tumorar {beningn} si uj microchist epifizar. a zis ca nu este nici-o problema insa mi-a zis sa fac niste analize pentru ca la dansa nu se fac.Aceasta spus rugam dozare ambulatorie de beta HCG, alfa fetoproteina, antigen carcinoembrionar.Acestea se fac prin analize {sange} asta nu stiu.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gaoaza a răspuns:

Analizele se fac la un laborator privat ( din sange ) deoarece sunt mai speciale! (recomand Sinevo, sunt mai scumpi dar au cea mai buna aparatura din tara si rezultatul ti-l trimite pe email ). "Nelamuririle" nu incerca sa le documentezi pe net! Cel mai bine intreaba tot ce vrei sa stii la medicul tau!