| Mairead a întrebat:

Buna TPU
Zilele astea m-am externat avand probleme cu hipofiza, doamna doctor mi-a zis ca am un micronodul tumoral hipofizar {benign} si un microchist epifizar a zis ca nu este ceva grav, nu i-a dat importanta. Mi-a aratat ca trebuie sa fac niste analize referitor tot cu asta pentru ca la ei nu se fac in spital.
Acum am vorbit cu mama si mi-a zis ca, chiar daca e beningna in timp poate trebuie a fi operata.
Acum sunt demoralizata toata, nu stiu ce sa mai cred

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mairead explică:

Multumesc iuefo exact la parhon am fost, acolo merg de la varsta de 5 ani, am o doctora foarte buna.Am 22 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te rog să nu fii demoralizată. În primul rând trebuie să verifici diagnosticul. Eu aș merge la spitalul de boli endocrinologice C.I.Parhon din București. Aici sunt cei mai buni specialiști și au aparatura cea mai bună pentru așa ceva.
În al doilea rând, trebuie să știi că toate problemele glandulare (știi că hipofiza și epifiza sunt niște glande endocrine, nu?) au o componentă legată de vârstă și sex. Am înțeles că ești de sex feminin, dar ce vârstă ai? La ieșirea din pubertate multe dintre aceste probleme dispar singure. De asemenea dispar odată cu instalarea unei vieți sexuale regulate, cu nașterea unui copil. Altele nu dispar așa ușor. Trebuie să consulți un medic bun și să nu neglijezi problema. Sănătate!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/ O să-ți placă!