| AndyUPU a întrebat:

Am si eu o intrebare :
vreau sa fiu voluntar la smurd - isu Bucuresti.
Asta am aflat ca se poate, deoarece m-a sunat seful de la isu.
Insa eu vreau sa fiu paramedic! Deoarece imi trebuie bani pentru. camin si pentru a afla daca sunt facut sa fiu meedic urgentist ( sunt stud la medicina anul 5 - trec ).
Pt voluntariat stiu ca e cursul BLS. Pt ca sa fi paramedic stiu ca e cursul ALS.
E adevarat ca daca faci acest al doilea curs si il absolvi etc, poti fi Paramedic gr 1? Am aflat si de la stiri, mi-a zis si mama - de fapt de la ea am aflat - si.cei de la floreasca zic ca nu se poate sau ...ca cei de la UTM NU au voie decat cei de la UMF ( ceea ce mi se pare nesimtire ..ca poate si unii de la utm sunt buni ). In fine, ca sa nu ma cert cu cei de la ISU despre acest al doilea curs si ca vreau sa ma angajez, se poate cineva sa ma ajute cu o informatie ceva? Macar sa mi zica ca e posibil. Pt. ca am nevoie cam urgenta de bani pentru camin.
Scuze ca e lung mesajul. Si scuze daca am facut ceva greseli - am scris repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ar trebui să îi întreb direct pe cei de la ISU si sa iti spuna de ce acte sunt nevoie pentru ce vrei tu să faci.
Pentru că pana la urmă, la angajare pentru postul dorit, tot firma angajatoare iti va spune de ce acte ai nevoie.

| AndyUPU explică (pentru anonimg):

OK. Ms mult de raspuns. Pai asa voi face. Dupa ce depun contractul de voluntariat voi intreba si de treaba asta cu paramedicul...