| LuizaB a întrebat:

Bună, am și eu o problema. Am 18 ani nu mi-a mai venit menstruația de 1 luna și ceva. Pot rămâne însărcinată in condițiile in care momentan nu am ciclu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, bineinteles ca poti ramane insarcinata, cand ai ciclul neregulat!
Oricum in situatia ta, nimeni nu stie cand ai ovulatia, asa ca, este recomandat prezervativul, ca sa nu ramai insarcinata cand nu te astepti.

| LuizaB explică (pentru Violleta2022):

Nu am ciclul menstrual neregulat, mi s-a oprit din cauza unu chist dar mulțumesc oricum happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru LuizaB):

Pai, tu nu ai spus ca ai chist de la inceput! Noi am luat in calcul doar datele pe care tu ni le-ai pus la dispozitie prima oara.

De fapt, da, poti ramane insarcinata si daca ai chist ovarian, sunt situatii cand ovulatia se produce si chiar o sarcina poate sa apara.
In situatia in care esti, mergi la un control medical si scapa de chistul ala, ca-ti va face viata amara!

| JackR a răspuns:

S-ar putea sa nu ai ciclu pentru ca esti deja insarcinata?

| LuizaB explică (pentru JackR):

Nu, nu sunt însărcinată. Am ciclul oprit din cauza unu chist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nume vrei sa ii pui?

| Mcboss05180 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol

| LuizaB explică (pentru anonim_4396):

Nu am la ce sa pun nume, dacă eram însărcinată cred ca mi-as fi dat seama singura nu trebuia sa vina nimeni sa îmi zică.

| Anastasie a răspuns:

Poate fi sarcină, chiar dacă ai chist pe ovar/e.