| eu_5893 a întrebat:

am si eu o problema...azi cand m-am trezit, am observat ca mi s-a omflat ochiul, mai precis pleoapa superioara si habar-n-am de la ce.Ma si doare. Spuneti-mi de la ce ar putea sa fie va rog.:*mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Buna, cred ca poate sa fie de la curent, daca ai dormit cu aerul conditionat deschis sau fereastra, poate fi o inflamatie de la clorul pe care il gasesti in apa din piscine, daca ai fost la inot la vreun club cu piscina sau la vreun SPA, poate fi o reactie alergica la ceva, poate te-ai atins cu mana la ochi si inainte ai atins ceva chimic prin casa, vreo solutie de curatat si nu te-ai spalat suficient de bine sau esti o persoana alergica la praf. In tot cazul sa nu-ti aplici ceai de musetel. Pana ajungi la medic, mergi la cea mai apropiata farmacie si vezi ce iti poate recomanda, pana ajungi saptamana viitoare la medic. Sanatate multa si Doamne ajuta sa-ti treaca repede.

2 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Ai dormit cu fereastra deschisa, sau poate usa.De la curent.Aerul a ft prea rece noaptea si aum, ochiul tau e umflat, si probabil ca te si doare.In cateva zile va trecehappy

| Madda_3260 a răspuns:

Conjunctivita
thinking
sau ulcior.
Iti va trece in o saptamana. sau 2
thinking
bafta