| Rox1234 a întrebat:

Buna happy am si eu o problema care ma ingrijoreaza..am menstruatie de la 13 ani ( acum am 17 ani ) tot timpul le am avut regulat rar cand nu mi venea o luna dar la inceputul celeilalte imi venea. Ultima oara am avut menstruatie in iunie.e sfarsitul lunii august si n am niciun simptom ca ar veni..care ar fi cauza? Am fost la stomatolog si am fost putin stresata dar a trecut asta. daca merg la ginecolog ce credeti ca mi ar face? Ma cam tem sad Pentru raspuns util, funda happy Vreau doar sa port o discutie deoarece sunt super ingrijorata..mentionez ca nu am avut vreun contact sexual!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu isi scriu ceea ce stiu, fetele tinere nu au un ciclu exact intre 3-5 saptamanii, ca mergi la stomatolg nu are legatura cu menstra, am scris aici ca doar infometarea duce la lipsa menstruatiei si daca ramai gravida

| D3I3 a răspuns:

Dacă nu ai avut contacte sexuale, e în regulă (cel mai probabil).
Ginecologul poate să îți facă radiografii sau un control. acolo jos happy
Să nu îți fie frică, să nu ai emoții. probabil este doar o menstruație neregulată! Succes!

| Alexuta921 a răspuns:

Buna!
Asa esti tu, sa iti vand un pont in primii ani de menstruatie este normal sa nu iti vina regulat deoarece se va regla in timp.
Eu nu imi fac nici-o grija legat de asta stiu orientativ cam in ce saptamana a lunii trebuie sa imi vina daca imi vine mai devreme sau mai tarziu nu ma ingrijorez.