| anonim726378 a întrebat:

Am si eu o problema. de ceva timp am niste bataturi in palma si pe degete. am incercat mai multe solutii dupa net da tot nu dispar... ce sa fac? Cele din palma sunt portocalii si se vad urat. va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai incearca.
http://vasilerosciuc.blogspot.ro/......rilor.html
Daca nu reusesti, foloseste o metoda brutala dar eficienta. Tine mainile sa se inmoaie bataturile si rade-le cu o lama sau un bisturiu. Apoi freaca cu o piatra ponce pana ramane pielea fina.

| BroascaCuElice a răspuns:

Pai daca ai incercat mai multe solutii de pe net si tot nu dispar n-ar fi mai bine sa consulti un doctor?