| candygirl a întrebat:

Acum vreo doi ani am facut bataturi la degetele de la picioare de la niste sandale. si inca mai am umflaturi mici pe degete. nu ma dor, dar arata urat sad. cum pot sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

La farmacie se gasesc creme cu uree sau cu acid salicilic--- daca nu vrei sa uzezi de acestea iata un tratament naturist : amesteca o capatana de usturoi pisat cu putin otet pana se obtine o pasta subtire. Aceasta se poate pastra cateva zile, intr-un recipient, la temperatura camerei. Aplica pasta pe batatura mai multe zile la rand. Dupa catva timp batatura se inmoaie si dispare de la sine. Numai bine!