| Emma_6271 a întrebat:

Buna am si eu o problemacrying

De la un timp nu mai am pofta de mancarecrying

Ieri dimineata am mancat 2 mere si nu mai vroiam sa mananc nimic...pe la vreo 3-4 mi-am luat niste biscuiti varsati cu crema...si seara cand am ajuns acasa tata mi-a zis sa mananc supa dar pur si simplu nu puteam sa mananc.nu stiu de ce dar nu aevam poftathinkingcrying(.
si azi dimineata mi-am facut niste cartofi paii dar nici acum nu am pofta nu stiu ce sa fac nu pot sa mananc cu forta. pur si simpl; u nu pot nici eu nu stiu cum sa`mi explic

ma poate ajuta cineva? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luna a răspuns:

Inecarca pe cat posibil sa eviti a manca intre mese.Biscuitii cu crema sunt destul de consistenti si dulci, fapt care ajugi la saturatie. Fructele se manca de obicei dupa pranz sau cina. Ordoneaza-ti orele de masa corect si pofta iti va reveni.

3 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Pe langa aceasta lipsa de pofta, aveam greturi mereu si nu aveam vlaga. Nu mai manca prostii de la fast-food, mancaruri care contin ketchup si incearca sa te fortezi cu cate-un mar, o supa, dar nu manca mai mult decat vrei. Daca tu intr-o zi ai pofta doar de o supa, mananc-o doar pe aia, ca pofta iti va reveni in timp. Dar nu mai consuma chestii de la magazinul din "colt". Gen biscuiti, chestii cu creme, E-uri, fast-food.

| SaMoriTu a răspuns:

Incearca sa iei vitamina C
sau
mananca ceva mai acru big grin
sper ca te-a ajutat love struck

| AnonymousMm a răspuns:

Eu iti recomand sa iei vitamina C de la farmacie si sa iei 2 sau 3 pe zi. Functioneazawinking
La mine a mers:*