| Hhhbb a întrebat:

Ieri am mancat supa de cartofi spre seara si a facut bunica paine prajita cu usturoi, am mancat si eu dar am avut o greata de nu am stiut ce sa fac, intr-un final am vomitat de 5 ori si la 3 dimineata. Acum ma simt foarte naspa, ce sa iau, ce sa mananc? Apa mi se pare amara.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dat fierea si ficatul peste cap, după ce ai mincat ciorbă sau supă, nu trebuia sa maninci pîine prăjita cu usturoi, acum ai nevoie de ceaiuri, supă de pui, pîine foarte putină, ia un triferment si un colebil, esti fată sau băiat? Ce varsta ai? Mănincă o portocală sa i ti taie greața, o lamîie.

| alina2k18 a răspuns:

Posibil sa ai vreo problema cu fierea si sa fii facut o mica criza.
Bea un ceai de anghinare si vezi cum te simti, nu strica un control la medicul de familie luni.