| anatrica3 a întrebat:

Buna, am și eu o problema, la ora de sport mi-am rupt piciorul am o fracura maleoala fara deplasare, mi l-am pus în ghips dar acum a început să se învinețească, ghips-ul nu e strâns, piciorul s-a mai dezumflat dar e vânat. Mi l-am rupt acum 4 zile, e normal sa se învinețească, vineri am programare la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este normal sa se invineteasca.Iti zice o persoana care a avut piciorul rupt și care a fost și operata din cauza ca fractura era prea gravă. Deci e normal sa se invinețească.