| Sweitzer12 a întrebat:

Am si eu o problema..ma doare capul si-l simt greu asa...si-mi vine ameteala.De ce? Am cincisprezece ani, sunt baiat.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Probabil ca te paste o viroza. Ia un Paracetamol, bea o cana de ceai cu lamaie si vezi ce urmeaza.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu ai racit, posibil sa fii anemic.

| Raniia a răspuns:

La elevi durerile de cap apar din cauza situatiilor stresante de la scoala-lucrari de control, teme de casa.Alte cauze ar putea fi oboseala sau tulburari de vedere o hipocalcemie sau anemie.Nu ignora aceasta durere si apeleaza la un medic.
Nu uita-sanatatea este insasi viata ta!

| EvaneSScence a răspuns:

Des sau doar acum?
Poti sa fii surmenat, poti sa ai o indigestie, sau ai lipsa de calciu. Vezi cat persista problema intai.