| Sebastiana12345 a întrebat:

ma doare capul intruna am de ani de zile problema asta medici zic ca e de la tiroida iau tratament ..na si de ceva zile mi-l simt greu parca nu ca ametesc da nu stiu am o senzatie ciudata in el

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Într-adevăr, principala cauză poate fi tiroida. Dacă medicii se rezumă doar la a îți oferi această cauză, și mai ales, dacă nu aduce rezolvări sau măcar aplanări a problemei, caută alți medici (specialiști).
O altă cauză poate fi minoră, în sensul că, poate apărea dureri de cap (normale în rândul oamenilor), dar în combinație cu problema ta, tiroida, să crească nivelul durerii.
Noi, aici, îți dăm sfaturi, ne spunem părerea, dar doar un specialist îți va oferi siguranță.
Sănătate!

| alinadianaaa a răspuns:

Ai facut un CT? Dupa cum descrii aici durerea de cap o ai de ani de zile, nu cred ca d la tiroida sa fie durerea asa de persistenta.Important e sa consulti un neurochirurg.

| Biez2005 a răspuns:

Am eu mai multe solutii:

1. Bea multa apa ca sa te incarci cu energie.
2. Stai cu capul in jos si picioarele in sus.
3.Si am auzit ca poti si cu hrean:se folosesc compresele cu frunze strivite de hrean verde, care se aplică pe frunte.Dar nu le tine foarte mult