| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Buna, am si eu o problema. Mi-a iesit niste ciupercute pe limbă spre partea gâtului. M-am gantit ca as avea candidoza. Am fost mi-am facut exudat faringian si mi-a iesit negativ, deci nu am. Ce ar putea fi? Le am de vreun an si ceva. Dacă știți poate puteți să mă ajutați cu un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Foloseste glicerina cu nistatin.

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru WhiteLife):

Multumesc. O sa îmi iau astăzi de la farmacie?

| Raizen07 a răspuns:

Chiar dacă a ieșit negativ, repetal.
Mergi la alta clinica, cel mai probabil e o infecție mâine rezistenta și trebuie schimbata antibioterapia!
Sau ai luat tu antibiotic după ureche?

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru Raizen07):

Nu, eu chiar nu iau deloc antibiotice. Doar cand îmi prescrie medicul.

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru سشغع_ظشیشب_1994):

As putea merge si la un ORL? Să încerc să văd ce îmi spune si acolo?

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru سشغع_ظشیشب_1994):

Si inca ceva. Am văzut că la candidoza ti se face limba albă. Eu nu am asa ceva. Nu stiu ce sa zic...