| sSMILEverydaYy a întrebat:

.am si eu o problema serioasa.sunt insarcinata in patru luni si jumatate si dupa ce merg la baie sa fac,, treaba mica`` la urma imi curg cateva picaturi de sange si ma ustura.credeti ca trebuie sa merg la medic? astept raspuns daca stie cineva. URGENT VA ROG FRUMOS CACI NUMAI SUPORT. pe langa asta merg din 2 in 2 minute la baie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna! In primul rand felicitari, sper sa poti duce pana la capat sarcina si bebe sa fie sanatos, la fel si tu! Uite aici cam ce am citit eu despre sangerarile astea in timpul sarcinii http://www.eva.ro/......22813.html si nu cred ca s-ar pune problema de "avort/nastere prematura". Cel mai bine consulti un medic ginecolog, sa nu ai vreo infectie ceva care sa-ti cauzeze sangerarile alea; e bine sa previi decat sa tratezi, multa sanatate, sa ne anunti ce-ai facut la medic. Pa pa!

| sSMILEverydaYy explică (pentru znstr):

Buna..ms mult pentru ajutor.in concluzie am racit putin jos si putin la rinichi dar totul e sub control.am fost vineri, ieri, la ecograf si mi-a zis ca bebe e foarte bine, si ca sarcina merge cum ar trebui.cu raceala e din cauza mea ca aici e foarte cald si nu a mai plouat de mult si sotul doarme cu ventilatorul aprins si eu cu burtica descoperita si m-a tras putin curentul, dar acum o sa fiu mai atenta, mult mai atenta..sangerarile m-au tinut o zi, caci a doua zi desi aveam inca mici usturimi nu.mi mai curgea sange. oricum multumesc mult mult pentru informatie.ciao si iti doresc si tie la fel multa sanatate

| znstr a răspuns (pentru sSMILEverydaYy):

Ma bucur ca ai rezolvat si ca sunteti bine, si tu si bebeu! Ai grija cu aerul data viitoare, cu statul pe jos in curent, pe bordura, sau mai stiu eu pe unde. Pupici!

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In general, infectiile urinare apar datorita hidratarii insuficiente. Asa ca, bea zilnic 2-2, 5 l de lichide, asta insemnand apa si ceaiuri, nicidecum sucuri din comert.

| CrissuCristina a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la medic, poate ca ai pierdut sarcina, caci in timpul sarcinii nu ar trebui sa iti vina menstruatia.

| sSMILEverydaYy explică (pentru CrissuCristina):

Nu am pierdut.o ca il simt cum misca...

| CrissuCristina a răspuns (pentru sSMILEverydaYy):

Cel mai bine ar fi sa intrebi medicul. Caci nu vreau sa spun ceva care sa te ingrijoreze.

| Luana2347 a răspuns:

Trebuie sa te duci la medic. Nu este normal

| OanaSiCamAtat a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la un medic. Iti urez mult succes. Sper sa te faci bine si sa poti naste fara multa durere.