| Larisaeva a întrebat:

Buna cine ma poate ajuta cu un raspuns? cand merg la baie sa ies cu scaunul am dureri si se observa pe hartie si cateva picaturi de sange de la ce e asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Constipatie si hemoroizi. Incearca sa mananci sanatos si eventual sa pui intrarectal, seara, cate un supozitor cu glicerina. http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| vangaelis a răspuns (pentru doctoressa):

În ce calitate recomanzi dumneata supozitoare în absența unui examen clinic complet?
Boala hemoroidală este de două feluri și se impun tratamente diferite, dar fără un examen clinic complet nu se recomandă supozitoare.
Constipația este o cauză a fisurii anale sau rectale dar în nici un caz de la constipație sângerează.
Nu am să înțeleg niciodată de ce folosești pseudonimul doctoressa când majoritatea răspunsurilor vă sunt incomplete, impersonale, fără substrat și esență iar lucrul cel mai ciudat răspunsurile sunt însoțite de link-uri dubioase din punct de vedere informativ. Mai mult, recomandați multe lucruri eronate ca acesta de față.

O seară bună!

| vangaelis a răspuns:

Nu avem cum sa ne spunem obiectiv parerea deoarece nu ai dat detalii sufieciente.
Dar ca fapt divers, tot din aceste detalii putine ma duce cu gandul la o fisura anala sau de natura hemoroidala asta in cazul daca picaturile sunt rosii.
Este indicat oricum sa mergi la medic.