| DanaHincu a întrebat:

Buna,am si eu o problema,suna stanjenitor dar,ieri mi s-a omorat un nerv de la o masea,mi s-a facut anestezie,desigur partea anesteziata a gurii a amortit,iar buza inferioara s-a umflat pe jumatate,am zis ca pana maine imi trece dar numai gura si partea barbii a trecut,buza mi-a ramas umflata,ce as putea sa fac? Caut un remediu cat mai bun pentru asta, dar nu gasesc....Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Consuma lichide, iti va trece in 1-2 zile!

| Empathizer a răspuns:

Cel mai bun remediu e sa lasi sa treaca cateva zile. E un efect secundar de la anestezic. Ajuta si daca iei un antialergic de la farmacie - Claritine, cate 1 cp/zi.