| BaiatulDePeTPU a întrebat:

Ieri dupa-masa, cand am ajuns acasa, mi s-a umflat buza inferioara dintr-o data ( nu stiu din ce cauza).Ma gandeam ca trece peste noapte dar tot asa de umflata e.De parca n-ar ajunge ca am o buza cat un crenvurst, se simte tare, e vanata si ma mai si doare.Stie cineva ce as putea sa fac ca sa scap de umflatura?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Da. Mergi la medicul de familie, poate-ti va prescrie antibiotice daca este infectie sau antiinflamatoare steroidiene daca este o alergie. Pana atunci ia si tu nurofen si claritine.

| Mihriban a răspuns:

Daca iei ceva pastile in aceasta perioada, mai exact antibiotice s-ar putea sa fie de la ele..eu asa am patit, am luat mai multe din cauza racelii, iar intr-un final m-am ales cu o alergie de toata frumusetea care se arata doar pe buza inferioara, era foarte umflata si vanata...Acum nu stiu exact situatia ta, in orice caz daca nu ai aceeasi problema cum am avut-o eu, te sfatuiesc sa mergi la medic big grin