| lavynika a întrebat:

Am si eu o problema. Talpile picioarelor mele si degetele arata destul de rau.Nu transpir.nu miros insa sunt extrem de exfoliate si am observat si aparitia unor bataturi. Ce imi recomandati sa fac? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

Incearca un exfoliant pentru picioare, folosit de 2 ori pe saptamana si in fiecare seara o crema hidratanta dupa care pui o pereche de sosete de bumbac. Daca nu da rezultate mergi la doctor.

6 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna poti merge la farmacie sa iti iei o crema emolianta.mama mea a avut aceeasi problema si a folosit clavos iar acum i-a mai trecut.bafta!

| zacrazy a răspuns:

Sa mergi la un dermatolog. Pare a fi o ciuperca.

| smaranditza a răspuns:

Eu am avutproblema asta acum vreo 20 ani laughing
spala-te bine doamnele picioare, seara; apoi tedai cu o solutie de vitamina A uleioasa(gasesti in farmacii, sticlute mici), pui sosete de bumbac si asta timp de cateava zile; lamine a functionat, in maiputin de o saptamana. mi-am refacut talpile

| sallysirop a răspuns:

Du-te la dermatolog. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai sigura rezolvare o vei gasi daca mergi la un medic de specialitate.Eu am rezolvat de curand o problema de genul asta(am luat o ciuperca, care ataca unghiile) si am fost la un medic dermatolog.

| Dropia a răspuns:

Ingrijirea picioareleor se face tot timpul. se pare ca tu nu ai facut. spala-te in fiecare zi de cel putin doua ori si schimba papuci si sosetele, incearca sa nu ai picioarele umede, si daca toate astea nu ajuta sunt in farmacie produse care le poti folosi pentru rezolvarea problemei.