| :x:Xj.b:X:x. a întrebat:

de ceva timp au inceput sa imi apara pe degetele de la picioare si pe talpi niste basicute mici cu apa si ma deranjeaza pentru ca arata destul de urat.Problema nu ar fi atat de mare...insa de alaltaieri am observat ca incep sa imi apara si pe degetele de la mana.Stie careva daca ele constituie o problema sau se fac doar din cauza caldurii? help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Da din cauza caldurii ca si eu tot asa aveam la maini.si mi-a trecuthappy

| ruiseg a răspuns:

Presupun ca te si "mananca". Am vazut ceva asemanator la o prietena, dupa felul in care ai descris sunt asemanatoare, ei ii apareau pe degete(degete maini si picioare), si i-a fost recomandat un amestec preparat in farmacie cu sulf si inca ceva. Ai putea folosi si sulf simplu(unguent, sapun cu sulf), sau sa intrebi de acel amestec daca au idee de el. Uneori reapar, din ce cauza nu se stie. Desi cel mai bun sfat ar fi sa mergi la un dermatolog!

| CocuUu a răspuns:

Mai bine mergi la un dermatolog. El va stii sigur cauza.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt basici sunt de la papuci, apar daca te jeneaza la papuci... dar la maini nu am idee de la ce sa se faca. sorry happy