| iulia_3850 a întrebat:

am si eu o probleme...sotul meu a jucat fotbal acum doi ani si a cazut in fund, de unde s-a ales cu o durere la piciorul stang sus la sold unde se unesc oasele, durerea se agraveaza cand face efort si se intinde prin picior in jos...am fost la spital si ne-a zis ca nu are nimic mai exact ca poate fi o fisura mica care se repara in timp insa de doi ani durerea nu a disparut nici macar nu este mai putin dureroasa. ce sa facem va rog sa ne raspundeti daca cunoasteti un caz asemanator! va multumim.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| kr.mdy a răspuns:

E posibil sa creasca fisura si cu timpul se vor freca oasele intre ele si va fi nevoie de operatie.Am auzit de la cineva ca a patit la fel si s a operat.