| CatalinCatalin999999 a întrebat:

ieri am jucat fotbal si am cazut pe piciorul stang, nu ma doare cand merg, ma doare cand il articulez, il incordez. Durerea este unde mai jos de rotula, cred ca in capu tibiei.Necesita ghipsare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nuu, sigur ca nu. O sa iti treaca in cateva zile. Crede-ma, am avut zeci de asemenea mici accidentari pe vremea cand jucam handbal si au trecut de la sine.
Daca, totusi, durerea persista si se amplifica sau ti se invineteste piciorul sau se umfla foarte tare, desi, sincer, nu cred ca o sa se intample asta, atunci da, poti merge la un doctor, insa, in prezent, eu zic ca n-are rost.

| nomatters95 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te vada un ortoped.

| alexene123 a răspuns:

Probabil ca ti ai crapat putin osul dar trebuie ghipsare din pacate.