| MrnHani a întrebat:

am facut 16 ani si in urma cu o luna am avut competitie la sport si am jucat, am sarit in sus sa prind mingea, iar cand am aterizat am simtit nu stiu ca si cum mi-ar fi sarit piciorul sau mi-a intrat in genunchi. Am simtit o durere foarte inevitabila in zona bilei de la genunchi. Bun, frumos cand am ajuns acasa m-am uns cu o alifie timp de o saptamana acoperind-o cu o genunchera si pus o haina calduroasa pentru a o mentine incinsa. Dupa acea saptamana ma jucam afara iar am cazut in genunchi, adica cu genunchiul indoit pe jos. Nu a fost o cazatura tare dar nici dureroasa deloc. Dupa vreo 3 zile am inceput sa schiopatez si sa ma doara cand il indoi si il stramb putin. Cand faceam efort la piciorul stang si se incalzea nu mai simteam nimic parca eram nou cand ma opream gata ma lua.
Spuneti-mi va rog din tot sufletul ce am, nu vreau sa raman asa vreau sa incep sa ma joc din nou fotbal.
Dau funda va rog din tot sufletul meu de preferat un medic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Radigrafie,posibil sa fie ceva fisurat!

| MrnHani explică (pentru Fatamuntilor):

Nu s-ar putea sa fie altceva? fiindca daca ar fi fisurat nu as putea merge pe el deloc.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MrnHani):

Am zis, poate....Nu sunt medic.
Sora mea a avut ruptura de ligamente incrusate, tot la genunchi, a putut merge.
Eu am avut entorsa la glezna, prima seara a fost mai greu.
AM zis fara o radiografie nu poti afla ce ai!
In tot cazul daca accidentul s-a intamplat in timpul cometitiei de sport antrenorul trebuia sa se sesizeze.

| MrnHani explică (pentru Fatamuntilor):

Sincer pe acel antrenor nu prea la interesat deloc. I-ar acum nu ma mai lasa nici sa ma joc football din cauza ca nu am fost la a 2 - a competitie saptamana trecuta fiindca ma doare si nu risc sa mi-l rup/faram de tot!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MrnHani):

Medic sportiv, nu aveti?
Parintii tai ce zic?