| ColorfulRainbow a întrebat:

Am slabit dar nu si unde am vrut eu, la picioare.
Ce sa fac sa slabesc la picioare?
Si pentru subtierea gambelor ce imi recomandati?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Daca faci efort fizic iti poti mari masa musculara a gambelor si vor fi mai mari. Daca ai slabit si gambele au ramas la fel inseamna ca nu ai celule de grasime in fibrele musculare, ci asa este natura ta.Mersul pe jos sau inotul ajuta, eventulal vorbesti cu un profesor de sport si iti spune ce exercitii usoare poti face, astfel incat masa musculara sa nu creasca.

| zaooo a răspuns:

Pai poti ancepe prin a alerga an fiecare zi cate 30 de minute nu foarte tare asa lejer, genoflectiuni poti ridica niste greutati doar cu picioarele nu foarte grele depinde cat poti u sa ridici dar poti ancepe cu o greutate mica si sa mai pui an fiecare zi tot mai mult bafta la antrenamenthappy