| IAmTheLegendary a întrebat:

Am strabism la un ochi. ochiul stâng.Și alalteieri mi-am pus lentila de contact cu dioptriile necesare ca sa vad..Nu ma pot obisnuii cu lentila..Eu sunt obisnuita sa ma frec la ochi dar acum nu pot ca cica "se misca lentila„

Va rog ajutati-ma.

P.S Am niste picaturi pentru lentila(ochiul cu probrleme) ca sa le pun dimineata cand ma scol ca cica "se usuca ochiul„

Va rog aceasta este grava ar trebui operatie! Eu nu vreau sa ma operez crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IAmTheLegendary explică:

Ieri,fusai la doctor, si trebuie sa ma recuperez cica cu ochiull

| Marwell a răspuns:

Ca sa zic asa operatia nu este o solutie, singur stii cat de sensibil este ochiul, deci dupa operatie nu o sa vezi oricum bine.Eu faceam intr-un timp exercitii pentru antrenarea muschilor care misca ochiul si care il ajuta sa se focalizeze, si pot spune ca sunt foarte bune si vad super bine, dar daca te apuci de ele o sa trebuiasca sa renunti la lentile, te asigur ca dupa 2 saptamani depracticare o sa vezi mult mai bine.