| ToSaveALife a întrebat:

Am suflu sistolic de la 11 ani(in prezent am 15)si nu stiu ce grad e, dar obosesc foarte repede si cateodata mi se aude zgomotul la inima fara sa fac nimic si simt ca imi bate inima prea repede, ma simt obosita, precizez ca am probleme si cu circulatia sangelui in maini si picioare(daca sunt 18 grade sunt mova si rece la maini, si daca sunt -1 grade sunt scloi de gheata), merg la cardiolog, ecg si ecograf o data pe an, care sunt riscurile, se poate agrava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SmoKKe19 a răspuns:

Ma mir ca ai trait pana la 15 straight face media de viata stiam ca e pana la 12 straight face

| AnnDaTv a răspuns:

Nu te speria.ce a spus iriza e gresit.si eu am 11 ani si am suflul sistolic de la 10(atunk am aflart ca am.am avut de la 7 sau ma micsa). sunt oaeni care au aflat la 80 de ani.nu moare nimeni de la el.eu stiam ca nu trebuie sa faci efort.(ce e legat de sport)
fundita? love struck