| LanternaRoz a întrebat:

happy

Am talent la desen, asta e pasiunea mea, mereu mi-am dorit sa ma duc pe arhitectura. De aceea voiam sa ma duc la un liceu de arte. Dar am media 9.70 si ma gandeam ca ar merita sa ma duc la stiinte. Nu stiu ce sa fac. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu am facut liceul de arta si am ajuns la NASA.

| Aberdeen a răspuns (pentru SergiuBoss11):

NASA sau TPU, tot aia, nu? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Prin intermediul TPU-ului a ajuns la NASA!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Aberdeen):

Nu,eu chiar lucrez la NASA. sunt astronaut...tpu-ul este doar un hobby

| Aberdeen a răspuns:

Eu am avut și am media mai mare de 9, 70, respectiv 9, 96 și sunt în prezent la liceu de arte, pe arhitectură. Deci, se poate. Mă întreb ce ai făcut până la urmă... Oricum, arhitectura este o ramură foarte bună, se merită totalmente să o urmezi în general. Sunt mulți copii cu medii mari care o urmează. Dacă te-ai dus la profil real, va fi mai greu pentru tine decât pentru alții să te înscrii la facultatea de arhitectură, pentru că va trebui să iei niște pregătire în particular ca să faci față.

| AnyAnA99 a răspuns:

Pai daca ai vrea sa faci arhitectura mai bine te-ai duce la stiinte sau la mate info...la arhitectura trebuie si foarte multa matematica.

| vlada001 a răspuns:

Eu consider ca mai bine e sa-ti uremzi pasiune.

| oanaok a răspuns:

Si cand spui asta e pasiunea mea, ai incheiat orice nedumerire. Daca asta te pasioneaza, nu are rost sa te chinui sau sa faci ceva ce nu-ti place. happy
Faptul ca ai 9.70 arata ca pe langa talenutul la desen esti si inteligenta, deci desenele si ideile tare s-ar putea sa fie superbe ^^ Daca esti creativa eu iti sugerez sa faci ce te pasioneaza ^^

| Mutu_Alexandra_1997 a răspuns:

Si eu tot la arhitectura vreau sa dau. Am fost in gimnaziu un semestru jumatate la un liceu de arte, dar nu se merita. nu mai ai ncio tangenta cu alte materii in afara de desen si pictura. Acum trec clasa a 10-a si sunt la mate-info. Am avut media de intrare 9.80, cam la fel ca a ta. happy