| Emiliiia a întrebat:

Bună!
Sunt in clasa a11a, profil stiinte sociale. De mică imi place sa desenez, insa nu am mers la un liceu de arte din cauza părinților. Din vara aceasta pasiunea mea a crescut deoarece profesoara mea de desen m-a pus sa fac niste tablouri pentru o expoziție. Am început sa fac si portrete, iar ea spune ca sunt superbe. De asemenea, m-a înscris la o clasa de excelență ce se tine la un liceu de arte si mi-a spus sa fac o facultate de arte. Mie mi-ar plăcea dar nu stiu sigur ce vreau sa fac. Ma gândeam la arhitectură, psihologie sau drept.
Ce ar trebuie sa fac? Ce facultate / carieră ar trebui sa aleg?

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Insiri 3-4 facultati total diferite. Se vede ca nu stii ce vrei. Trebuie sa te hotarasti din timp.

| AndaAlexandra a răspuns:

Doar tu știi ce vrei. Poți face mai multe facultăți odată. Poți lăsa pictura doar ca hobby... Tu ești cea care trebuie sa se decidă, e viitorul tau.

| explorer745 a răspuns:

Recomand să alegi facultatea și cariera care se potrivește cel mai mult cu ceea ce te pasionează cel mai mult să faci. Dacă vrei, poți alege să nu faci o facultate, și să studiezi tu acasă din cele mai bune cărți și cursuri video din domeniu.