| Karmesytta a întrebat:

De dimineata la 4 m-am trezit cu o durere in sanul stang. Durerea era o intepatura care nu se oprea, daca incercam sa inspir adanc ma intepa foarte foarte tare.Am tot incercat sa inspirt tare si apana la urma am reusit si mi-au trecut partial intepaturile. Dupa aceea m am pus sa dorm si intepaturile se mai calmasera dar am observat ca ma durea si umarul si mana stanga si m-am speriat sa nu fie de la inima dar inima imi batea ok si nu imi era rau.Azi nu ma mai intepat, doar m-a durut ff putin sanul, dar mi-e frica sa nu fie ceva grav.M-am palpat si nu am simtit noduli.Este ceva grav? Ce ar trebui sa fac? Am 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FuckYouLife a răspuns:

Parerea mea e sa mai stai cateva zile sa vezi daca te doare si sa ii spui mamei tale apoi sa mergi la un medic.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Uneori mai apar astfel de dureri, dar ca sa scapi de gandurile rele mai bine faci o vizita la medic.

| Unstopable a răspuns:

Ca sa verifici daca ai probleme la inima bea 4 cesti de cafea dimineata... dar sa fie cafea tare...

| CristinaAlina19950831 a răspuns:

Ar trebui sa te duci sa consulti un medic.Ar putea fi de la inima daca ai simti junghiuri in inima cum spui tu ca te intepa inima cand trageai aer adanc in piept. Sfatul meu este ca cel mai bine consulti un expert, medicii sunt singurii in masura sa-ti spuna de ce ti s-a intamplat deoarece ei au scoala in acest domeniu si aparaturile necesare. Sper sa nu fie nimic grav, esti inca foarte tanara.Te pup si multa sanatate iti doresc:*