| Danutza_Dana_1996_lfHh a întrebat:

Am uitat o pilula yasmin. Mentionez caci cu o zi inainte (vineri? am luat pilula dar am avut si contact sexual iar a doua zi (sambata) am uitat pilula. E a3-a luna de cand iau yasmin si a2-a saptamana din blister. Pana acum nu am uitat nici-o pilula. Am luat-o repede ce mi-am amintit trecand de 12 ore (fiind ora 8 dimineata). Risc sa raman insarcinata? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ramai isnarcinata, protectia nu s-a pierdut. Insa poti face dereglari hormonale. Daca apar probleme, mergi la ginecologul care iti supravegheaza tratamentul.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi tu abia luna urmatoare daca ai ramas ori nu, ca noi nu avem de unde sa stim.