| anonim_4396 a întrebat:

Iau anticonceptionale yasmin de 6 luni. Cand am inceput un nou blister am inceput si un tratament cu klabax... a doua zi am avut contact sexual neprotejat...SUNT SANSE SA RAMAN INSARCINATA? SA IAU PILULA DE A DOUA ZI? MA AJUTA CINEVA? ANNA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am luat pilula de a 2 zi...continui si blisterul de yasmin? S imi fac si test de sarcina?

1 răspuns:
| kitiku a răspuns:

S-ar putea 99%. daca vrei sa fii sigura ia pilula de a doua zi (postinor ca escapelle e prea scumpa si e acelasi lucru). are efect in 72 ore de la contact.