| cory_4767 a întrebat:

Buna am un copil de 12 ani care prezinta simptome adhd am mers cu el la medic neurolog i-a dat tratament am urmat cu acest tratament 2-3 luni si nu prea sunt multumita de efecte credeti ca medicina naturista e mult mai buna? ve rog un sfat multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea. Medicina naturista are efect dar in timp mai lung. Un lucru bun este ca nu are si efecte negative, colaterale. Merita sa incerci. Consulta un medic narurist. De indicat unul care a facut practica prin Asia.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere! Daca te-am ajutat puteai sa-mi multumesti cu o funda sau cu un vot. Eu asa am invatat cand eram mic ca trebuie sa multumesti cumva unuia care te-a ajutat sau incearca sa te ajute.

| cory_4767 explică (pentru Salontanul):

De ajutat nu m-a ajutat cine stie ce raspunsul dumneavoastra, multumesc oricum (referitor la faptul ca trebuie sa multumesti acelui care te ajuta sau incearca, da sunt de acord numai ca eu nu am mai deschis calculatorul de cand am postat aceasta intrebare, asa ca nu aveam cum sa va multumesc.