| deliric95 a întrebat:

Buna happy am un disconfort in dreptul ficatului..cateodata am senzatia ca este putin umflat. dar nu ma doare. simt doar o senzatie neplacuta cand ma misc. ma poate ajuta cineva cu sfaturi? mersi :X:X:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfaturi: consultă medicul de familie, analize de sânge, un ecograf abdominal, etc. și punerea unui diagnostic/tratament.
Sănătate!
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Daca te simti fara vlaga, nu ai pofta de mancare, oboseala, simti disconfort in zona ficatului (se spune ca ficatul nu doare). Este bine sa iti faci niste analize.

| morningstar a răspuns:

Este bine sa iti faci analize ca sa stii sigur care este situatia. In general, medicul o sa iti dea tratamentul corespunzator starii ficatului, o sa iti zica sa tii regim ( fara prajeli, mancare grasa, etc) si o sa iti indice anumite ceaiuri bune pentru ficat. Este bine sa il tratezi din timp pana nu se agraveaza. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In prima faza, un NoSpa de 40, si apoi de urgenta la medic. Un stres prelungit poate avea asemenea efecte. Am patit-o si eu. Intr-o perioada stresanta simptomele pot dura si cateva luni. Insa e foarte important sa mergi la un gastroenderolog, cat mai repede posibil. Sanatate!

| deliric95 explică:

Am senzatia asta de doar cateva ore. alte probleme sau simptome legate de chestia asta nu am :* astept raspunsuri. dau funda big grin