| Denysa0012 a întrebat:

Am un epilator clasic de la Philips, pentru orice zona a corpului... Epilarea cu epilatorul poate afecta axila intr-un fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu.

| Michaeel a răspuns:

Nu!

| ValentinGabi a răspuns:

Nu,stai liniștită fă ți treaba cu el

| Eduardo007 a răspuns:

Una dintre cele mai apreciate metode, mai ales că tehnologia a avansat foarte mult și îndepărtarea părului în acest fel nu mai este aproape deloc dureroasă.

De ce preferă multe femei folosirea epilatorului? Este un procedeu prin care firele de păr sunt îndepărtate complet, rezultatele se mențin timp de 2-3 săptămâni, dar are și alte avantaje: cele mai noi epilatoare sunt rapide (au discuri ceramice care se rotesc la o viteză mai mare), pot fi folosite chiar și la duș, îndepărtează și cele mai dificile fire și sunt ușor de strecurat în bagajul de călătorie.

Cum procedezi? Înainte de a folosi epilatorul, pielea are nevoie de puțină "pregătire", adică de un duș cald care să deschidă porii. Aparatul este simplu de folosit, acoperă o zonă destul de mare cu fiecare mișcare, dar nu este la fel de eficient dacă firele de păr sunt foarte scurte.