| Mara6392 a întrebat:

Bună! După epilarea în axilă se poate pune imediat deodorant sau nu?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Zona inca este sensibila si te va ustura, in cel mai bun caz.

| dullcat a răspuns:

Nu, deoarece pielea poate fi inca sensibila, iritata sau,, arsa'', iar ingredientele toxice din majoritatea deodorantelor nu ar face decat mai rau.Parfumul din acestea de asemenea trebuie mentionat, ca fiind un iritant puternic.

| alina2k18 a răspuns:

Daca nu esti sensibila da, poti.
Altfel te poti epila seara si dai cu deo dimi.

| ana4745 a răspuns:

Buna! Este recomandat ca după epilare sa nu te dai cu deodorant cel puțin 24 de ore.